Kredyt konsolidacyjny dla firm


Kredyt konsolidacyjny dla firm to oferta pozwalająca przedsiębiorstwu utrzymać płynność finansową. Pozwala on połączyć kilka kredytów w jeden tak, aby możliwa była spłata zadłużenie bez znacznie obciążających kosztów firmę.
Na czym opiera się kredyt konsolidacyjny dla firm?
Sensem kredytu konsolidacyjnego jest „konsolidacja” czyli złączenie kilku odrębnych zobowiązań w jedno. Z kilku kredytów zaciągniętych przez firmę tworzy się jeden kredyt konsolidacyjny dla firmy, który często ma niższą ratę spłatę niż suma wszystkich rat z wcześniejszych kredytów. Możliwe jest to dzięki wydłużeniu okresu kredytowania oraz niższego oprocentowania. Nabycie kredytu konsolidacyjnego umożliwia dobranie pewnej kwoty gotówki na jakiś cel. Przed zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego dla firm warto przeanalizować, czy taka opcja będzie dobra i opłacalna dla naszego przedsiębiorstwa.
Dla kogo kredyt konsolidacyjny dla firm?
Odbiorcami takiego kredytu są firmy, dla których dotychczasowe spłaty różnych kredytów czy pożyczek znacząco obciążają finanse firmy. Kredyt konsolidacyjny dla firm pozwala wzmocnić płynność finansową przedsiębiorstwa poprzez niższe oprocentowanie, a co za tym idzie dłuższy okres spłaty. Właściciele w ten sposób przetrwają gorszy okres na rynku bez konieczności zawieszania działalności. Należy pamiętać jednak, że firmy, które mają już pokaźne zadłużenie mogą nie dostać kredytu konsolidacyjnego od banku ze względu na obawę przed niemożliwością spłat rat kredytu. Nie jest to jednak jednoznaczne z odnową wniosku.
Firmy pozytywnie ocenione przez bank z dobrą zdolnością kredytową mogą liczyć na udogodnienia np. chwilowe zawieszenie w spłacaniu rat lub zwiększenie kredytu.
Kredyt konsolidacyjny dla firm to coś, z czego korzystają zarówno początkujący przedsiębiorcy, jak i doświadczeni właściciele firm, które są długo na rynku.
Obciążenie kredytu konsolidacyjnego dla firm
Oprócz podstawowego oprocentowania kosztem kredytu konsolidacyjnego dla firm jest również odsetek od jego przyznania. Oferty oscylują od 2 do 10% wartości zadłużenia. Można spotkać kredytu konsolidacyjne bez odsetek. Oznacza to, że w łącznej kwocie kredytu jest naliczana jednorazowa prowizja.
Dodatkowym kosztem jest zakup ubezpieczenia, a może być nim również przedterminowa spłata. Przed zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego dla firm najważniejsze jest wcześniejsze sprawdzenie ofert oraz kalkulacja czy dla firmy będzie to bardziej korzystna opcja.
Na rynku są dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych gotówkowy i hipoteczny. Gotówkowy jest prostszy w uzyskaniu jednak w większości przypadków mniej opłacalny, natomiast hipoteczny dostępny jest tylko dla firm mających własne nieruchomości wolne od hipoteki.